Mi a Yumeiho®?

Yumeiho® egy mozaikszó. Egy szemlélet. Egy komplex masszázstechnika.

Szabad fordításban: nyomó-gyúró-fellazító-vitalizáló

Eredete: A Yumeiho® Ázsiából, valószínűsíthetően Kínából, a Saolin-völgyi kolostorból ered. A technikát kezdetben harcművészek egymás egészségének megőrzésére, regenerálására, sérülések kezelésére és teljesítőképességük fokozására használták.

A Yumeiho® ma ismert rendszerét Saionji Masayuki japán mester alkotta meg, komplex, preventív, egészségtámogató technikát teremtve.  (A módszer Magyarországon először a 90-es évek elején került bemutatásra.)

A masszázsterápiák rendszerében ez a technika mélyizom masszázsnak minősül. A kezelés során a Yumeiho® masszőr nyomó-gyúró, görgető technikát alkalmaz, a meridián vonalak mentén, az akupresszúrás pontokat integrálva halad.

A Yumeiho® masszázs főbb alapvetései:

A rendszere fentről lefelé, bentről kifelé, és a szívtől távolodva haladás elvét vallja, ellentétben az ismert európai masszázsfajták működési elvével.

Meggyőződése, hogy a legtöbb egészségügyi probléma, hétköznapi panasz (fájó váll, merev nyak) a test egyensúlyi állapotának, és ezzel együtt a szimmetriájának megbomlásából ered. A Yumeiho®szemlélete és fogásrendszere ennek az elmozdulásnak a helyreállítására törekszik. Kiemelten foglalkozik a nyak, medence és a gerincoszlopot érintő fájdalmakkal, panaszokkal.

A technika felületi és mély ritmikus mozgások összehangolt rendszere. Az izmokat teljes átmérőjükben fellazító módszer, mely a test összes ízületét aktívan stimulálja.

Gerincbetegségek gyógyítását segítő technika,  megelőzésként, terápiák kiegészítéseként és utókezelésként is használják.

Mi várható a Yumeiho®-tól?

 • Testi-lelki változások
 • Test diszharmóniájának helyreállítása (szimmetria, testsúlyközpont)
 • A test öngyógyító folyamatainak aktiválása
 • Kialakult betegségek erősödésének megakadályozása
 • Keringés normalizálása, nyirokkeringés javulása
 • Energiablokkok oldása
 • A sejtek fokozott oxigénellátása
 • Az anyagcsere forgalom javulása
 • Pszichés állapot javulása

Yumeiho® Kismama program

Az említett testi és pszichés változások, kedvező élettani hatások a technika továbbfejlesztésére ösztönöztek. Speciális, sok figyelmet igénylő célcsoportunk lett a kismamák, a gyermeket tervező párok csoportja.  Az elmúlt években sok párt kísértünk, kezeltünk, segítettünk hozzá a gyermekáldáshoz.  Támogatásunkkal olyan párok válhattak szülővé, akik korábban már lemondtak a gyermekvárásról.

Miben tud segíteni a Yumeiho®?

 • Gerincbetegségek kezelése
 • Fájdalmak: ízületi, izom, lesugárzás, zsibbadás
 • Mozgásszervi problémák
 • Sérülések utáni rehabilitáció
 • Idegsérülések utókezelése
 • Csonttörések
 • Izomsérülések
 • Ízületi problémák

A Yumeiho® kezelés

Időtartam: kb.50 perc

Körülmények: Könnyű pamut ruházatban, tatamin.

A kezelés menete:

állapotfelmérés, anamnézis és hozott leletek áttekintése után, a változások dokumentálása,  majd először általános, (diagnosztikus szemléletű kezelés,) továbbiakban speciális, adott problémának, panasznak megfelelő kezelés.

Mi nem Yumeiho®?

A Yumeiho® nem csontkovácsolás, nem wellness masszázs.

A Yumeiho® technikát hivatalos japán oklevéllel rendelkező, képzett szakemberek végzik. Yumeiho® szakember keresésében, a biztonságos választásban az Egyesület szívesen segít. Kattints ide.